EFOP-1.3.7-17-2017-00089.
(A pályázati konstrukció elnevezése: A társadalmi kohézió erősítése az egyházak és civil szervezetek közösségfejlesztő tevékenységének bővítésével)
Támogatási összeg:
- Konzorcium vezető:
- Várva Várt Alapítvány: 8 240 800,- Ft
- Konzorciumi partnerek:
- Hit Gyülekezete Szeretetszolgálata: 35 580 000,- Ft
- Szolidaritás Egyesület: 6 176 800,- Ft
- A projekt megvalósításának ideje: 2018. január 1-től 2020. június 30.
- A támogatási intenzitás: 100 %
Tevékenységek
A projekt keretében különféle hátránykompenzációs tevékenységekkel segítettük a Kunhegyesen és a környező településeken mélyszegénységben élő személyeket, emellett szervezet,- és közösségfejlesztést végeztünk.
Közösségi tér létrehozása:
Önkéntesek bevonásával változatos programokat szerveztünk a gyermekek, fiatalkorúak és a felnőttek számára a projekt keretében működtetett közösségi házban. Folyamatosan segítséget nyújtottunk a helyszínen a rászorulóknak ruha és ételosztásban, hivatali ügyintézésben. Előadókat hívtunk a közösségi tér szolgáltatásait igénybe vevők által választott témákban, lehetőséget biztosítottunk tanácsadás igénybevételére.
Rendezvények szervezése:
- Családi nap/ételosztás: 2018. február 25-én és 2019. február 24-én egész napos program keretében étel és ruhaosztást szerveztünk Kunhegyesen, ahol 1000 fő részére osztottunk élelmiszer csomagot, illetve meleg ételt (gulyáslevest). A rendezvényre nemcsak a településről, hanem a környező falvakból is érkeztek sokan, közel 150 önkéntes vett részt az akcióban.
- Gyereknap: 2018. június 10. és 2019. május 11. A gyereknapokat Kunhegyesen a Városi Sportcsarnok mellett lévő Vásártéren tartottuk, ahol változatos programokat szerveztünk a közel 650 résztvevő számára. 2018-ban Kalap Jakab előadást, Friderika és Gesztesi Máté koncertet hallhattak az érdeklődők, majd ezt követően Kökény Attila és Gera Zoltán emelték a rendezvény színvonalát, akik mindketten emberbaráti szeretetből vállalták a fellépést. 2019-ben az Új Forrás zenekar, továbbá Cserpes Abigél és Gesztesi Máté énekelt. Mindkét évben étel- és ajándék osztásra is sor került, ezen kívül körhinta, ugrálóvár, kézműves foglalkozások, arcfestés, fodrászat, lovaglás, mesesarok várta az érdeklődőket.
- Nyári tábort szerveztünk Papp Ignác vezetésével 2018. július 2. és július 7. között, valamint 2019. július 15. és július 20. között Tiszaörsön, hátrányos helyzetű gyermekek és családtagjaik számára. A programok között szerepelt: zenei-, sport- és kézműves foglalkozás, kirándulás, tábortűz, valamint csónakázás a Tisza tavon.
- Mikulásműsor: 2018. december 9-én és 2019. december 8-án zenés rendezvény keretében a Szeretetszolgálat Mikulása a Városi Sportcsarnokban 250 kisgyermek részére osztott ajándék- és gyümölcs csomagot.
Akkreditált képzések szervezése:
- Konfliktuskezelés a hétköznapokban - 30 óra, 2 x 15 fő részére (E-000439/2014/D010) A képzésben a résztvevők módszereket kaphattak a konfliktusok felismerésére, megoldására, és konstruktív kezelésére.
- A kommunikáció, mint hatékony információcsere – 30 óra, 2 x 15 fő részére (E-000439/2014/D075) A képzés során előtérbe kerültek a kommunikációs modellnek azon elemei, amelyek félreértéseket szülhetnek, valamint ezen félreértések elkerülésére szolgáló technikák is.
Konzorciumi partnereink
Várva Várt Alapítvány
A Várva Várt Alapítvány 2010-ben jött létre abból a célból, hogy támogatást nyújtson a válsághelyzetben lévő várandós kismamáknak.
Az Alapító Okiratban vállalt missziója:
„Az Alapítvány célja, hogy a megfogant magzatok várva várt személyként születhessenek meg, őket ellátni és felnevelni képes családba kerülhessenek. Az Alapítvány célja továbbá annak elősegítése, hogy a válsághelyzetben lévő várandós anyák magzataikat kihordhassák, megszülhessék, és saját családjukban nevelhessék, vagy ennek ellehetetlenülése esetén a szülő(k) kérésére a gyermeket a legrövidebb időn belül örökbe fogadják.”
Szolidaritás Egyesületet
A Szolidaritás Egyesületet 2007-ben hozta létre egy szociálpolitikusokból, szociális munkásokból, pedagógusokból, szociálpedagógusokból, illetve képzőművészekből, reklámszakemberekből, jogászokból álló baráti társaság.
Az egyesület alapítását az motiválta, hogy a kirekesztéssel nem érintett személyek figyelmét felhívja a társadalmi felelősségvállalás szükségességére. A méltányos életkörülmények, a megfelelő életminőség, jólét biztosítását célul tűző programjaik mellett tevékenységükben fokozottan van jelen a fenntartható fejlődés környezeti vetületének hangsúlyozása is.